Atrakcje Chłopy - Zabytki

Zabytkowa miejscowość »

Zabytkowa miejscowość - Chłopy jako cała miejscowość wpisana jest do rejestru zabytków ze względu na zachowany tutaj stary układ zabudowy oraz wiele zabytkowych chałup szachulcowych. Układ urbanistyczny Chłopów składa się z siedmiu ulic przy których stoją zabytkowe domy. więcej »

Ścieżka historyczna »

Na terenie miejscowości, wzdłuż ul. Kapitańskiej można spotkać tablice historyczne pokazujące i opisujące wygląd Chłopów z dawnych lat. więcej »

  • 76-034 Chłopy, ul. Kapitańska

Szlak turystyczny E9 »

Nadmorski Szlak Turystyczny przebiega również przez miejscowość Chłopy. Szlak jest oznaczony kolorem czerwonym, a jego trasa przebiega z Pleśna przez Gąski (latarnia morska), Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy do miejscowości Dąbki. więcej »

  • 76-034 Chłopy, ul. Kapitańska 47

Mapa Szlaku latarni morskich »

Szlak Latarni Morskich prawie przez cały czas wiedzie wybrzeżem. Jedynie między Niechorzem a Kołobrzegiem wchodzi na chwilę w głąb lądu (ok. 10km), przechodząc przez Trzebiatów. więcej »

Latarnia morska w Gąskach »

U podstawy wieży znajduje się dom latarnika, stoiska z jedzeniem i pamiątkami. Teren wokół latarni jest zadbany i ładnie zagospodarowany. więcej »

  • ul. Gąski 41, 76-034 Sarbinowo
  • 604 803 266

Latarnia morska w Kołobrzegu »

Latarnię w Kołobrzegu wybudowano w centrum miasta Kołobrzeg, na byłym forcie. Dzięki tej lokalizacji można było postawić wysoką wieżę z czerwonej cegły. więcej »

  • ul. Morska 1, 78-100 Kołobrzeg
  • 502 058 870

Mielno »

Promenada spacerowa biegnie wzdłuż plaży na odcinku 3 km pomiędzy Mielnem i Unieściem. Na promenadzie, z której roztacza się wspaniały widok na morze, można też zagrać w szachy figurami znacznej wielkości. więcej »

Sarbinowo »

Najważniejszym zabytkiem Sarbinowa i głównym punktem orientacyjnym jest położony w centrum XIX-wieczny neogotycki kościół – może on się poszczycić pięknymi witrażami. więcej »

Koszalin »

Nad Koszalinem wznosi się Góra Chełmska - wspaniały teren wypoczynkowo - rekreacyjny dla mieszkańców miasta. więcej »

Historia Chłopy »

W XIII w. na terenie Chłopów była słowiańska osada, której nazwa wzięła się od otaczających borów – Borowo. więcej »

Wizyt: 749 046, Dziś: 23, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem