Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Chłopach to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości - jest czysta, szeroka i piaszczysta. Przy plaży znajduje się pas wydm otoczony sosnowym lasem. więcej »

Wejścia od ul. Kapitańskiej

Przystań rybacka

Przystań rybacka - nie ma tu portu na rzece, więc przystań jest położona przy plaży, w centrum miejscowości. Na plaży stoją barwne łodzie rybackie, które są często odwiedzane przez letników pragnących zjeść rybę prosto z morza - w smażalniach przy plaży można zjeść świeżo złowioną, smażoną lub wędzoną rybę. więcej »

ul. Kapitańska 47

Molo w Chłopach

W Chłopach 2015 zostało wybudowane 60-metrowe molo przy przystani rybackiej. Obok promenady w Mielnie i Sarbinowie, to nowe ulubione miejsce spacerów turystów. Dodatkowo można kupić świeże ryby. więcej »

Ścieżka historyczna

Na terenie miejscowości, wzdłuż ul. Kapitańskiej można spotkać tablice historyczne pokazujące i opisujące wygląd Chłopów z dawnych lat. więcej »

ul. Kapitańska

Szlaki rowerowe

Przez Chłopy prowadzi kilka szlaków rowerowych, którymi proponujemy wybrać się na wycieczki: Mała Pętla, Duża Pętla Wiatrakowa, Międzynarodowy Szlak Nadmorski R-10, Rowerowy Szlak Pałaców, Droga rowerowa Mielno - Koszalin więcej »

Zabytkowa miejscowość

Zabytkowa miejscowość - Chłopy jako cała miejscowość wpisana jest do rejestru zabytków ze względu na zachowany tutaj stary układ zabudowy oraz wiele zabytkowych chałup szachulcowych. Układ urbanistyczny Chłopów składa się z siedmiu ulic przy których stoją zabytkowe domy. więcej »

Siłownia plenerowa i plac zabaw

Niedawno powstałą atrakcją jest siłownia plenerowa, która znajduje się tuż przy ul. Morskiej. więcej »

ul. Morska

Obelisk 16-ty Południk

Będąc w Chłopach lub przejazdem na trasie nadmorskiego szlaku rowerowego (czerowny), ok. 300m w kierunku Mielenka można zobaczyć miejsce, gdzie przebiega 16 południk geograficzny. więcej »

ul. Kapitańska 57

Escape Room Chłopy - Skarb Pirata

Escape Room znajduje się przy ulicy Kapitańskiej. Jest to ciekawy sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Grupa 2-5 uczestników musi zdobyć skarby i rozwiązać łamigłówki by wydostać się z pomieszczenia. więcej »

ul. Kapitańska 25 i 53

Escape Room Mielno - Monster House

Kolejne z miejsc, które warto odwiedzić będąc w Chłopach. Jest to idealna alternatywa na niepogodę. więcej »

ul. Słoneczna 1, Mielno

Park Linowy - Tukan

Park Linowy Tukan to świetna zabawa dla najmłodszych, ale i dla tych trochę starszych. więcej »

ul. Chmielna 4, Mielno

Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus to idealne miejsce dla miłośników natury. Jest to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. więcej »

ul. Dobrzyca 76, 76-038 Dobrzyca,

Szlak turystyczny E9

Nadmorski Szlak Turystyczny przebiega również przez miejscowość Chłopy. Szlak jest oznaczony kolorem czerwonym, a jego trasa przebiega z Pleśna przez Gąski (latarnia morska), Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy do miejscowości Dąbki. więcej »

Rejsy Statkiem MILA

Spędzając wakacje w Chłopach warto się wybrać w rejs statkiem po jeziorze Jamno. więcej »

ul. Chrobrego 32, Mielno

Mapa Szlaku latarni morskich

Szlak Latarni Morskich prawie przez cały czas wiedzie wybrzeżem. Jedynie między Niechorzem a Kołobrzegiem wchodzi na chwilę w głąb lądu (ok. 10km), przechodząc przez Trzebiatów. więcej »

Latarnia morska w Gąskach

U podstawy wieży znajduje się dom latarnika, stoiska z jedzeniem i pamiątkami. Teren wokół latarni jest zadbany i ładnie zagospodarowany. więcej »

ul. Gąski 41, 76-034 Sarbinowo

Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnię w Kołobrzegu wybudowano w centrum miasta Kołobrzeg, na byłym forcie. Dzięki tej lokalizacji można było postawić wysoką wieżę z czerwonej cegły. więcej »

ul. Morska 1, 78-100 Kołobrzeg

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Jezioro Jamno

Jezioro pozwala na uprawianie sportów wodnych oraz wędkarstwa. Dominującymi gatunkami ryb w wodach Jamna są: leszcz, sandacz, węgorz europejski. więcej »

Mielno

Promenada spacerowa biegnie wzdłuż plaży na odcinku 3 km pomiędzy Mielnem i Unieściem. Na promenadzie, z której roztacza się wspaniały widok na morze, można też zagrać w szachy figurami znacznej wielkości. więcej »

Unieście

W Unieściu, przy ulicy Rybackiej (przy plaży), znajduje się Przystań Rybacka. Stacjonują tam łodzie rybackie, można też zakupić rybę prosto z morza lub świeżo wędzone węgorze, łososie, halibuty, śledzie i inne ryby. więcej »

Gąski

Decydując się na noclegi w Chłopach, Gąski możesz odwiedzać prawie codziennie. Odległość między Chłopami a Gąskami to tylko 5 km. więcej »

Sarbinowo

Najważniejszym zabytkiem Sarbinowa i głównym punktem orientacyjnym jest położony w centrum XIX-wieczny neogotycki kościół - może on się poszczycić pięknymi witrażami. więcej »

Ustronie Morskie

Miejscowość jest typowym kurortem nadmorskim, tak więc, troskliwie przygotowywane co roku w miejscowości Ustronie Morskie noclegi są różnorodne i liczne. więcej »

Kołobrzeg

Kołobrzeg oprócz centrum uzdrowiskowego jest także regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W okresie letnim odbywają się tu liczne koncerty popularnych muzyków i kabareciarzy. więcej »

Koszalin

Nad Koszalinem wznosi się Góra Chełmska - wspaniały teren wypoczynkowo - rekreacyjny dla mieszkańców miasta. więcej »

Historia Chłopy

W XIII w. na terenie Chłopów była słowiańska osada, której nazwa wzięła się od otaczających borów - Borowo. więcej »