Atrakcje Turystyczne

Ścieżka historyczna

Na terenie miejscowości, wzdłuż ul. Kapitańskiej można spotkać tablice historyczne pokazujące i opisujące wygląd Chłopów z dawnych lat. więcej »

ul. Kapitańska

Zabytkowa miejscowość

Zabytkowa miejscowość - Chłopy jako cała miejscowość wpisana jest do rejestru zabytków ze względu na zachowany tutaj stary układ zabudowy oraz wiele zabytkowych chałup szachulcowych. Układ urbanistyczny Chłopów składa się z siedmiu ulic przy których stoją zabytkowe domy. więcej »

Obelisk 16-ty Południk

Będąc w Chłopach lub przejazdem na trasie nadmorskiego szlaku rowerowego (czerowny), ok. 300m w kierunku Mielenka można zobaczyć miejsce, gdzie przebiega 16 południk geograficzny. więcej »

ul. Kapitańska 57

Szlak turystyczny E9

Nadmorski Szlak Turystyczny przebiega również przez miejscowość Chłopy. Szlak jest oznaczony kolorem czerwonym, a jego trasa przebiega z Pleśna przez Gąski (latarnia morska), Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy do miejscowości Dąbki. więcej »

Mapa Szlaku latarni morskich

Szlak Latarni Morskich prawie przez cały czas wiedzie wybrzeżem. Jedynie między Niechorzem a Kołobrzegiem wchodzi na chwilę w głąb lądu (ok. 10km), przechodząc przez Trzebiatów. więcej »

Latarnia morska w Gąskach

U podstawy wieży znajduje się dom latarnika, stoiska z jedzeniem i pamiątkami. Teren wokół latarni jest zadbany i ładnie zagospodarowany. więcej »

ul. Gąski 41, 76-034 Sarbinowo

Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnię w Kołobrzegu wybudowano w centrum miasta Kołobrzeg, na byłym forcie. Dzięki tej lokalizacji można było postawić wysoką wieżę z czerwonej cegły. więcej »

ul. Morska 1, 78-100 Kołobrzeg

Mielno

Promenada spacerowa biegnie wzdłuż plaży na odcinku 3 km pomiędzy Mielnem i Unieściem. Na promenadzie, z której roztacza się wspaniały widok na morze, można też zagrać w szachy figurami znacznej wielkości. więcej »

Gąski

Decydując się na noclegi w Chłopach, Gąski możesz odwiedzać prawie codziennie. Odległość między Chłopami a Gąskami to tylko 5 km. więcej »

Sarbinowo

Najważniejszym zabytkiem Sarbinowa i głównym punktem orientacyjnym jest położony w centrum XIX-wieczny neogotycki kościół - może on się poszczycić pięknymi witrażami. więcej »

Koszalin

Nad Koszalinem wznosi się Góra Chełmska - wspaniały teren wypoczynkowo - rekreacyjny dla mieszkańców miasta. więcej »

Historia Chłopy

W XIII w. na terenie Chłopów była słowiańska osada, której nazwa wzięła się od otaczających borów - Borowo. więcej »