Koszalin - gdzie leży, co robić, co zwiedzać, jak dojechać, gale

  • location_on Koszalin, ul. undefined

Koszalin

Koszalin leży w województwie zachodniopomorskim i jest drugim ośrodkiem miejskim na Pomorzu Zachodnim. Znajduje się na Pobrzeżu Koszalińskim, w dorzeczu rzeki Dzierżęcinki, nad jeziorem Jamno. Miasto jest większym ośrodkiem kulturalnym w regionie, w którym znajdują się teatry, kina, filharmonia, amfiteatr oraz muzea. Koszalin stanowi węzeł komunikacji pasażerskiej, gdzie znajduje się dworzec autobusowy i kolejowy. Centrum miasta znajduje się ok. 11 km od Morza Bałtyckiego. 

Co ciekawego możemy robić w Koszalinie? PARK KSIĄŻĄT POMORSKICH (ul. 1 Maja)

Park Książąt Pomorskich to idelane miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie zieleń, naturę i spokój. To miejsce w środku miasta, gdzie można się wyciszyć, odpocząć od zgiełku. Park jest rozległy, ma swój oryginalny klimat. Nocą park jest bardzo dobrze oświetlony. Dodatkowym atutem tego miejsca jest rzeka, która płynie środkiem parku. 

PARK WODNY (ul. Rolna 14, tel. 94 721 60 06)

Park wodny w Koszalinie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych parków wodnych w Polsce. Jest to nowoczesny komples basenów oraz strefy SPA. Park znajduje się w przepięknej, zielonej okolicy, która jest dodatkowym atutem tego miejsca. 

Cennik:

  • Bilet normalny - 22 zł
  • Bilet ulgowy - 18 zł

Godziny otwarcia:

  • Codziennie: 9.00 - 22.00
MUZEUM KOSZALINA (ul. Młyńska 37/39, tel. 94 343 20 11)

Muzeum w Koszalinie to idealna atrakcja dla wszystkich Turystów tego miasta. Jest pełne historii, ciekawych opowieści, legend, zabytków. Muzeum przyciąga swoimi eksponatami, które są zachowane w bardzo dobrym stanie. 

Godziny otwarcia:

  • Od 10.00 do 16.00

Cennik:

  • Bilet normalny - 10 zł
  • Bilet ulgowy - 8 zł

sekretariat@muzeum.koszalin.pl

Ostatnia aktualizacja - maj 2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlopy.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0