Mielno - gdzie się znajduję, co można robić, co zwiedzać, jakie

  • location_on Mielno, ul. undefined

Mielno

Mielno jest dużą wsią nadmorską w północno-zachodniej Polsce położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim nad jeziorem Jamno. Miejscowość jest siedzibą gminy Mielno. Wraz z sąsiadującą miejscowością Unieście stanowi jeden z wielu kompleksów wypoczynkowo-rekreacyjnych polskiego wybrzeża Bałtyckiego. 

Jakie atrakcje warto zoabczyć w Mielnie?PLAŻA

Największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona plaża, wokół której znajdują się restauracje, bary, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe. Z morza wystają drewniane falochrony, na których przysiadają mewy i rybitwy. Promenada spacerowa biegnie wzdłuż plaży na odcinku 3 km pomiędzy Mielnem i Unieściem. Na promenadzie, z której roztacza się wspaniały widok na morze, można też zagrać w szachy figurami znacznej wielkości.

POMNIK LOTNIKÓW (ul. Słoneczna)

Pomnik Lotników znajduje się na nadmorskiej promenadzie w Mielnie. Jest to element samolotu z mosiężną tablicą i napisem "Pamięć Lotnikom kpt. Pilot inż. Jan Kozyra, por. pilot inż. Ryszard Duro, poległym tragicznie 7 września 1987 roku koledzy z J. W. 5069".

POMNIK JELENIA (ul. Chrobrego 10)

Pomnik Jelenia jest usytuowany na skwerku przed Urzędem Gminy Mielno. W okresie międzywojennym ufundował ją jeden z ziemian na pamiątkę udanego polowania. Z tego samego okresu, co jeleń, pochodzi muszla koncertowa w mieleńskim parku nadmorskim. Ma 12 m szerokości i 4 m wysokości. W parku znajduje się oczko wodne obmurowane kamieniami. Latem z obmurza i wysepki tryskają małe wodotryski i płyną wodospady, podświetlane wieczorem.

PARK LINOWY TUKAN (ul. Chmielna, tel. 605 767 022)

Dla fanów ekstremalnych atrakcji w Mielnie powstał Park linowy Tukan. Został zbudowany na wzór innych parków linowych. Wszystkie konstrukcje są w pełni bezpieczne. Podczas wspinaczki nad dobrem uczestników czuwają intruktorzy. Profesjonalne wykonanie oraz profesjonalny sprzęt asekuracyjny gwarantują bezpieczeństwo podczas korzystania z atrakcji.

Godziny otwarcia:

  • Codziennie od 11.00 do 19.00
  • Kasa czynna jest do 18.30

Cennik:

  • Trasa dla najmłodszych: 10 zł
  • Trasa zielona: 15 zł
  • Trasa żółta: 20 zł
ESCAPE ROOM

Dla tych, którzy uwielbiają łamigłówki, a określony czas ich rozwiązania jest tylko dodatkową porcją adrenalizy Escape room w Mielnie to idealna atrakcja. W Mielnie istanieją trzy tego typu miejsca, w których grupka osób jest zamknięta w jednym pokoju i za pomocą rozwiązania łamigłówek, na które ma 60 mnut, musi wydostać się sama z pomieszczenia. 

Escape Room Mielno Monster House:

  • tel. 790 640 069

Escape Room CZACHA:

  • tel. 663 889 611

 Out Of The Box Escape Room:

  • tel. 728 971 901
PIERNIKOWY DOM DO GÓRY NOGAMI (ul. Bolesława Chrobrego 13, tel. 574 312 318) 

Coraz bardiej atrakcyjną rozrywką w Polsce stają się domy budowane "do góry nogami". W Mielnie również nie brakuje takiego miejsca. Tutaj jednak taki dom to budowla piernikowa! Przed domkiem siedzi Baba Jaga, która pilnuje swojego domostwa. To dobra alternatywa dla dzieci, rodzin i nie tylko, podczas pochmurnego dnia. 

 

Ostatnia aktualizacja - maj 2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlopy.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0