Ustronie Morskie - gdzie są położone, wakacje nad morzem, co zwiedzać?

  • location_on Ustronie Morskie, ul. undefined

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie położone jest na Pomorzu Zachodnim. Piaszczysta, czysta plaża zachęcająca do kąpieli morskich i słonecznych, molo spacerowe, wspaniały nadmorski klimat, malowniczy klif to atuty Ustronia Morskiego. Ustronie Morskie jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Organizowane tutaj jest wiele imprez kulturalnych i sportowych. Najstarsze dęby w Polsce rosnące niedaleko Ustronia Morskiego to "Bolesław" - 800 lat i "Warcisław" - 640 lat. Do tych dębów został wytyczony błękitny szlak turystyczny z Ustronia Morskiego. Aktywni, oprócz kąpieli słonecznych i morskich, skorzystać mogą z wycieczek pieszych i rowerowych, jazdy konnej oraz lotów widokowych.

Jakie atrakcje oferuje Ustronie Morskie?MOLO SPACEROWE

W Ustroniu Morskim mamy możliwość spacerowania przez dwa mola spacerowe. Jedno z nich znajsuje się w okolicy Przystani Rybackiej. Grugie znajduje się pomiędzy ulicami "Ku Morzu" i "Nadbrzeżna". Oba osiągają długość około 100 metrów.

PRZYSTAŃ RYBACKA 

Przystań Rybacka funkcjonuje na bazie wyciągu liniowego. Kolorowe kutry rybackie znajdujące się w tym miejscu są nie tylko atrakcją. Każdy kto est fanem ryb morza bałtyckiego, może je kupić tutaj od miejscowych rybaków. Okoliczne restauracje i smażalnie również kupują ryby do swoich dań właśnie stąd. 

AQUAPARK HELIOS (ul. Polna 3, tel. 94 351 50 95)

Gdy pogoda nie rozpieszcza dobrą alternatywą na pochmurny dzień jest wyjście na basen. W Ustroniu Morskim funkcjonuje Aquapark Helios. Obiekt jest bogato wyposażony. Jest przystosowany również dla dzieci. 

Godziny otwarcia:

  • Od 9.00 do 21.00.

Cennik:

  • Bilet normalny - 18 zł
  • Bilet ulgowy - 9 zł
  • rodzinny 2+1 - 35 zł

 

Ostatnia aktualizacja - maj 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlopy.pl nie odpowiada. zł

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0