Sarbinowo

Sarbinowo

Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu, w gminie Mielno. Znajduje się ono w odległości ok. 2km od miejscowości Chłopy.

Co ciekawego czeka na Turystów w Sarbinowie?

PLAŻA

Plaża w Sarbinowie zachęca do letnich, lecz nie tylko, kąpieli. Jest piaszczysta, czysta i bardzo szeroka. W sezonie na terenie plaży możemy skorzystać z oferty braów i restauracji. Przy plaży zbudowana jest kamienna zapora. Po jej drugiej stronie stworzona została promenada, którą można pokojnie przechadzać się i napajać widokiem morza, zachodów słońca, szumem fal. 

NEOGOTYCKI KOŚCIÓŁ

Najważniejszym zabytkiem Sarbinowa i głównym punktem orientacyjnym jest położony w centrum XIX-wieczny neogotycki kościół – może on się poszczycić pięknymi witrażami. Kolejną ciekawą atrakcją jest zabytkowa chałupa o konstrukcji szachulcowej z 1804 roku, która jest przykładem wąskofrontowej chałupy rybackiej.

MUR OPOROWY

Mur oporowy postał w 1910 roku. Został zbudowany po to, aby Morze Bałtyckie nie pochlonęło Sarbinowa. Do dzisiaj mur pełni właśnie te funkcje. W 2011 roku służył jako podstawa przepięknej promenady nadmorskiej. Jej długość wyniosła 1 km.

 

Ostatnia aktualizacja - maj 2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlopy.pl nie odpowiada.