Gąski - gdzie się znajduję, co robić, co zwiedzać, atrakcje?

  • location_on Gąski, ul. undefined

Gąski

Gąski są małą, letniskową miejscowością położoną na zachodnim wybrzeżu, w gminie Mielno. Od zachodu najbliższe Gąskom jest Ustronie Morskie, kierując się na wschód trafimy do miejscowości Sarbinowo i Chłopy.

Co ciekawego można zobaczyć w Gąskach?PLAŻA

Plaża w Gąskach jest czysta, cicha oraz co najważniejsze bardzo szeroka. Te plaże cenią sobie przede wszystkim osoby, które lubią ciszę i spokój. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Plaża w Gąskach jest oddalona od zgiełku, tętniących życiem miast i ciągłego biegu. To wspaniałe miejsce na relaks. 

LATARNIA MORSKA (ul. Gąski 41, tel. 604 803 266)

Największą atrakcją w Gąskach jest druga co do wielkości w Polsce latarnia morska (51,2 m wysokości) zbudowana w 1878r. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania - można z jej szczytu podziwiać piękną panoramę, pod latarnią zlokalizowane są sklepiki z pamiątkami oraz bary.

Ceny biletów:
  • 8 zł - normalny
  • 6 zł - ulgowy (przysługuje dzieciom i młodzieży do lat 18)
PAŁAC MORSKI (ul. Gąski 14, tel. 502 623 722)

Pałac morski, to obecnie oddalony o około 900 metrów całoroczny ośrodek wczasowy, którego historia sięga XIX wieku. Obiekt otacza zabytkowy park, w którym królują najszlachetniejsze korony drzew, takich jak: buki, cyprysiki groszkowe czy srebrzyste klony. W ośrodku dostępnych jest 90 miejsc noclegowych. 

 

 

Ostatnia aktualizacja - maj 2021r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chlopy.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0